Acasă » Jobs » Consultant telesales de servicii online B2B

Consultant telesales de servicii online B2B Consultant telesales de servicii online B2B

Consultant telesales de servicii online B2B

Creștem, ne dezvoltăm. Echipa LiveCOM caută colegi organizați, orientați spre rezultate și cu bune abilități de comunicare, care să se ocupe de marketarea și vânzarea serviciilor noastre online, cu la fel de multă implicare pe cât avem noi în dezvoltarea proiectelor noastre.

Dacă îți dorești să aplici pentru acest post, înseamnă că te caracterizezi prin următoarele:

Ai un avantaj dacă deții minimă experiență în vânzări sau relații cu clienții.
Ai o atitudine pozitivă și ești mereu cu zâmbetul pe buze.
Ești o persoană inteligentă, care știe ce vrea.
Ai orientare spre rezultate și spre îmbunătățirea lor continuă.
Ești de gașcă. Ne înțelegem bine în firmă și nu vrem să stricăm această atmosferă.
Ai perseverență în muncă și nu renunți ușor.
Ești dispus să înveți lucruri noi. Dacă nu înveți, nu te dezvolți și noi îți oferim oportunitatea de a învăța lucruri noi.
Te ghidezi după următoarele valori: transparență, orientare spre dezvoltare, profesionalism și punctualitate
Ești o persoană descurcăreață și persistentă. Proactiv este cuvântul care trebuie să te caracterizeze.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
Punerea în practică a informațiilor dobândite pe parcursul trainingului.
Planificarea, prioritizarea și respectarea rutei zilnice de apeluri, conform procedurilor.
Contactarea telefonică a clienților și identificarea persoanei de decizie sau a responsabilului de marketing.
Trimiterea contractelor de colaborare și supervizarea / soluționarea derulării contractelor.
Realizarea zilnică a rapoartelor de activitate și completarea lor pe intranet-ul companiei.
Îmbunătățirea constantă a volumului de vânzări lunare.

BENEFICII:
Salar fix + bonuri de masă.
Comisioane și bonusuri în funcție de rezultate.
Training de inițiere.
Management suportiv.
Fructe, cafea, apă la birou pentru că ne pasă de energie și sănătate.
Mediu de lucru pozitiv.