Agenia web LiveCOM

Home » Jobs » Consultant Marketing B2B (Cercetare de piață)

Consultant Marketing B2B (Cercetare de piață)

Dacă îți dorești să aplici pentru acest post, înseamnă că te caracterizezi prin următoarele:

Deții o minimă experiență în cercetare de piață/marketing (avantaj).
Ai o prezență puternică la telefon și capacitatea de a gestiona zilnic un număr ridicat de apeluri/emailuri.
Ai bune abilități de comunicare verbală, prezentare și ascultare activă.
Ai o atitudine pozitivă și ești mereu cu zâmbetul pe buze.
Ești o persoană inteligentă, care știe ce vrea.
Ai orientare spre rezultate și spre îmbunătățirea lor continuă.
Ești de gașcă. Ne înțelegem bine în firmă și nu vrem să stricăm această atmosferă.
Ai perseverență în activitate și nu renunți ușor.
Ești dispus să înveți lucruri noi. Dacă nu înveți, nu te dezvolți și noi îți oferim oportunitatea de a învăța lucruri noi.
Te ghidezi după următoarele valori: transparență, orientare spre dezvoltare, ambiție.
Ești o persoană descurcăreață și persistentă. Proactiv este cuvântul care trebuie să te caracterizeze.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI:
Prospectarea, calificarea și generarea de noi oportunități de vânzare.
Construirea unor relații solide cu potențialii clienți.
Înțelegerea și articularea clară a propunerii de valoare a companiei către clienții contactați.
Investigarea în ceea ce privește clienții din portofoliu pentru a identifica persoanele de decizie.
Înțelegerea nevoilor și așteptărilor clienților.
Înregistrarea corectă și completă a informațiilor obținute în aplicația CRM.
Realizarea zilnică a rapoartelor de activitate și completarea lor pe intranet-ul companiei.
Îmbunătățirea constantă a rezultatelor obținute.

BENEFICII:
Salar fix + bonuri de masă.
Comisioane si bonusuri atractive în funcție de rezultate.
Training de inițiere.
Management suportiv.
Fructe, cafea, apă la birou pentru că ne pasă de energie și sănătate.
Mediu de lucru pozitiv.

Full time