LiveCOM

Home » Jobs » Web Content Editor

Web Content Editor

Suntem în căutare de Web Content Editor / Content Researcher, part time, pentru echipa noastră, iar acela poți fi chiar tu !

Candidat ideal

Ești pasionat(ă) de online ? Ești student(ă) la Jurnalism, Publicitate, etc ?  Îți dorești un venit suplimentar și program flexibil pentru a putea îmbina munca cu facultatea ?
Avem proiecte unde este nevoie de implicarea ta !

Cerințe
Dacă îți dorești să aplici înseamnă că:

  • ești creativ(ă) și atent(ă) la detalii, ai bune cunoștințe de operare PC: redactare texte și prelucrare foto de bază (ex: redimensionare de poze)
  • ești o persoană organizată, orientată spre învățare și ai simț estetic privind așezarea în pagină
  • ai capacitatea de a redacta texte clare și corecte gramatical
  • ai un avantaj dacă deții cunoștințe de bază HTML

Responsabilități

  • introducerea de conținut în platforme online
  • concepție de texte: prezentări pentru firme, produse și servicii, publicarea informațiilor
  • pregătire imagini pentru materialele redactate și actualizare de articole deja existente
  • documentare în scopul completării informațiilor, folosind resurse online
  • verificarea materialelor redactate pentru a te asigura că sunt clar scrise și logic structurate
  • prospectare și research de conținut online, data entry

Beneficii

  • program part time, orar flexibil (4h / zi) la sediul LiveCOM Cluj
  • fructe, apă și cafea la birou
  • remunerație formată din salariu și bonuri de masă